Opilý mladík nezvládl zatáčku, autem na boku zničil zábradlí a plot

  10:30
Opilý mladík na Jesenicku nezvládl zatáčku, auto převrátil na bok a zničil zábradlí a plot. Policistům nadýchal přes dvě a půl promile alkoholu. Nehodou způsobil škodu přes dvě stě tisíc korun.

Mladý muž nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a narazil do zábradlí mostu a poté do plotu u jednoho z domů. (6. ledna 2022) | foto: Policie ČR

Jednadvacetiletý řidič havaroval krátce po šesté hodině ráno v obci Uhelná. 

„Jel v automobilu značky Škoda Octavia a nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou. Vyjel mimo silnici, kde nejprve narazil do zábradlí mostu a poté do plotu u jednoho z domů,“ popsala policejní mluvčí Marie Šafářová.

Při nehodě nebyl nikdo zraněný. „Škoda na automobilu byla předběžně odhadnutá na 150 tisíc korun, na zábradlí mostu a znečištěné silnici na 50 tisíc korun a na plotě na 10 tisíc korun,“ doplnila mluvčí.

Mladík se podrobil dechové zkoušce na alkohol. „Ta měla pozitivní výsledek. Alkohol tester naměřil hodnotu 2,64 promile. Opakovaným měřením byla zjištěna hodnota 2,60 promile,“ poznamenala mluvčí.

„Podrobit se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu však mladík odmítl. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu,“ řekla Šafářová.

Řidič je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

„Hrozí mu trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ dodal mluvčí policie.

Autor: