Chlapec po srážce při fotbalu zůstal v bezvědomí, záchranáři ho oživovali

  5:54
Vrtulník moravskoslezských záchranářů letěl v neděli dopoledne pro jedenáctiletého chlapce, který se na Opavsku těžce zranil pro fotbalovém utkání. Naštěstí se ho podařilo oživit a transportovat na specializované zdravotnické pracoviště.

Vrtulník a vozy Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje na fotbalovém hřišti v Hati na Opavsku. | foto: ZZS MSK

Nešťastná událost se stala před půl jedenáctou na fotbalovém hřišti v obci Hať na Opavsku. „Záchranáři se o případu dozvěděli díky nahlášení na tísňovou linku, na pomoc vyjely dva vozy z Hlučína a z Ostravy byli vysláni letečtí záchranáři,“ uvedl krajský mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Jedenáctiletý fotbalista se při utkání srazil s jiným hráčem a po pádu zůstal na trávníku ležet v bezvědomí. Lidé mu před příjezdem záchranářů poskytli první pomoc včetně nepřímé masáže srdce.

„Posádky záchranářů pokračovaly ve snaze o obnovení pravidelného srdečního rytmu rozšířenou resuscitací, včetně defibrilačního výboje. Po chvíli se jim podařilo stabilizovat krevní oběh dítěte,“ popsal Humpl.

Po zajištění dýchacích cest a připojení chlapce k přístrojem řízené ventilaci byl přeložen na palubu vrtulníku, kterým byl přepraven na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice.

Autor: