iDNES.cz

Počet znásilnění v kraji dvojnásobně vzrostl, eviduje se přes 100 případů

  9:24
Na téměř dvojnásobek se v minulém roce v Moravskoslezském kraji dostal počet znásilnění. Zatímco v roce 2021 bylo těchto trestných činů se sexuálním motivem devětapadesát, loni jich bylo o padesát víc. V procentuálním vyjádření jde o nárůst 85 procent.

Konkrétně moravskoslezští policisté za loňský rok evidují 109 případů. „Podle mého názoru to je nejzávažnější trestný čin v oblasti mravnostní kriminality,“ konstatoval krajský náměstek pro službu kriminální policie a vyšetřování Radim Wita. Dodal, že objasněnost se u těchto činů pohybuje do sedmdesáti procent.

Policisté rovněž upozornili, že do této kategorie se řadí nejen pohlavní styk či pokusy o něj, ale také například osahávání na intimních místech. Podle Radima Wity zatím nelze vysledovat, zda u nárůstu jde o trend, nebo jen o výkyv.

Muž se po práci toulal Ostravou a osahával ženy, nejmladší bylo 12 let

„Zvláště když statistiku minulý rok výrazně ovlivnily dva případy z Ostravska, kde muži sexuálně obtěžovali více žen,“ doplnil krajský náměstek.

Například koncem roku dopadla policie osmadvacetiletého zvrhlíka z Novojičínska, kterého se povedlo odhalit také díky tomu, že jedna z přepadených žen útočníka kousla do ruky, což poté pomohlo k identifikaci pachatele.

V říjnu byl zase zadržen bývalý anesteziolog s pseudonymem Doktor, který ženy vábil k sobě domů, tam je omámil a zneužíval.

Autor:
zpět na článek