Zloději v Třinci chtěli benzin do pily, navrtali ale nádrž auta na naftu

  11:40
Krádež benzinu zpackali dva zloději z Třince, kteří navrtali palivovou nádrž cizího auta. Vybrali si totiž vozidlo na naftový pohon, napodruhé sice byli ve výběru vozu úspěšnější, ale hned po činu je dopadli policisté.

Zloději si vystačili s jednoduchou metodou. Nádrž navrtali samořezným šroubem. | foto: Policie ČR

„Chtěli si zatopit, ale neměli benzin do pily, kterou by si nařezali dřevo. Tak popsali dva muži z Třince důvod, proč se rozhodli získat palivo krádeží z nádrží vozidel,“ uvedla policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

Pachatelé si rozdělili role. Sedmašedesátiletý muž navrtával nádrže, zatímco osmnáctiletý mladík hlídal okolí. „V prvním případě si v brzkých ranních hodinách vyhlédli zaparkované vozidlo, kdy starší z mužů zespodu automobilu natloukl samořezný šroub do palivové nádrže,“ uvedla Kubzová.

Jenže jakmile začalo palivo vytékat, zloděj zjistil, že jde o naftu, a než stačil díru ucpat, vyrušil dvojici majitel auta. Pachatelé proto utekli.

O několik hodin později už „pracovali“ na dalším vozidle. Starší z mužů opět navrtal díru do palivové nádrže, tentokrát s benzinem. Radost ale netrvala dlouho, zloděje totiž načapala majitelka auta, a tentokrát už je dopadla přivolaná policejní hlídka.

„Způsobená škoda na obou vozidlech se vyšplhala na bezmála 20 tisíc korun,“ přiblížila Kubzová. Za pokus o krádež a poškození cizí věci hrozí pachatelům až dvouleté vězení.

Autor: