Jeden zabavil prodavačku, druhý kradl z trezoru. Já tam nebyl, tvrdil pak ženě

  14:04
Policie v Ostravě hledá dva muže, kteří v jednom z ostravských obchodů před několika dny vykradli trezor. Jeden z nich nejprve zabavil obsluhu a druhý vnikl do zázemí obchodu. Pak dělal před prodavačkou překvapeného a zcela odmítal, že by prostory prodejny opustil.

Vyšetřovatelé zveřejnili záběry z kamer z prodejny elektroniky v centru města, kde muži rozjeli připravenou akci. Jeden z nich se začal s prodavačkou bavit a doptával se na různé zboží.

Ženiny dočasné nepozornosti využil druhý z pachatelů a vešel do zázemí prodejny. I tam jeho počínání zabírala další kamera. Muž otevřel trezor pod stolem, probíral se jeho obsahem a pak vzal uložené bankovky. „Odcizil finanční hotovost přes deset tisíc korun,“ sdělila policejní mluvčí Eva Michalíková.

VIDEO: Kamera sledovala zloděje v Ostravě, jak krade plech ze střechy

Když se zloděj vrátil do obchodu, tak se ho obsluha dotazovala, jestli byl za dveřmi kanceláře. Zvuk sice k dispozici není, ale ze záběrů je zcela patrné, jak se diví a hraje překvapeného, že by ho někdo mohl z něčeho takového podezřívat. Ukazuje na vitrínu, že se zabýval jen vystaveným zbožím a ještě se tváří dotčeně. Nakonec oba muži z prodejny odešli.

Oba policie nyní hledá. „Jakoukoli informaci, která by mohla vést k ztotožnění mužů, volejte na tísňovou linku 158, případně ji sdělte na nejbližší policejní služebně,“ uvedla policejní mluvčí.

Oslovila také oba muže, aby se sami přihlásili na policejní služebně Obvodního oddělení Ostrava-střed na adrese Masná 3 v Ostravě.

Autor: