Zloděj ukradl ostravské advokátce Ladův originál, s lupem odjel tramvají

  16:56
Policisté dopadli zloděje, který před nedávnem vykradl kancelář ostravské právničky. Kromě elektroniky vzal i několik obrazů, jeden z nich byla originální perokresba známého Josefa Lady. S lupem pak odjel tramvají a následně taxíkem na Frýdecko-Místecko. Prodat však nic nestihl.

Třiatřicetiletý muž vypáčil vstupní dveře a z kanceláře odcizil například notebook a stolní počítač. Přibral s sebou i několik obrázků ze zdi, u kterých doufal, že budou mít nějakou hodnotu. A měl pravdu, protože jeden z nich byl od známého ilustrátora Josefa Lady (1887–1957). Způsobená škoda se tak předběžně počítala na desítky tisíc korun.

„Kriminalisté vyhodnotili zajištěné kamerové záznamy a díky získaným informacím se ukázalo, že možný pachatel i s odcizenými věcmi z místa činu odcestoval tramvají, poté si objednal taxík, kterým následně odjel na Frýdecko-Místecko,“ popsala policejní mluvčí Eva Michalíková.

Muž po dopadení nezapíral a ke krádeži se přiznal, ostatně policisté u něj našli většinu z kradených věcí.

Zloděj pak policistům vysvětlil, že se pro krádež rozhodl, když si na fasádě všiml reklamního poutače na advokátní kanceláře. Bylo mu jasné, že odtud s prázdnou neodejde. „Zajištěné věci byly vráceny zpět do rukou majitelů, a to včetně advokátky,“ podotkla policejní mluvčí.

Policejní vyšetřovatel muže obvinil z krádeže, přičemž v posledních třech letech se už stejného trestného činu dopustil. „Policisté doporučují majitelům provozoven či kanceláří, aby je proti vloupání řádně zabezpečili, ať již složitějšími zamykacími systémy, ochrannými mřížemi nebo například uzamykatelnými okenicemi,“ zakončila mluvčí Michalíková.

Autor: