VIDEO: Zedníci na inzerát vzali desetitisíce jako zálohu a už se neukázali

  17:54
Orlovští policisté vyšetřují podvod, jehož terčem se stal majitel rodinného domu. Ten v inzerátu sháněl zedníky. Když zájemcům o práci vyplatil zálohu na materiál, už se neukázali. Muže, které zachytily kamery, hledá policie.

Poškozený muž si podal v srpnu inzerát, v němž hledal šikovné řemeslníky k vykonání zednických prací na jeho domu. „Obratem reagoval muž, který se představil jako pan Novák s tím, že zednické práce provede. Následně se s majitelem rodinného domu domluvil na osobní schůzce a poté na vyčíslení cenové nabídky,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

K domu záhy skutečně přijeli tři lidé, kteří se představili jako údajní zaměstnanci pana Nováka. Po prohlídce novostavby a vyčíslení ceny za práci si řekli o čtyřicetitisícovou zálohu na materiál.

Fotogalerie

„Tuto částku jim poškozený vyplatil s tím, že další den měli materiál přivézt,“ podotkla Michalíková.

Jenže do dnešního dne se tak nestalo, osoba „pana Nováka“ je nedohledatelná a své peníze majitel domu také nedostal zpět. 

Jednání mezi muži zachytily kamery a policisté žádají veřejnost o pomoc při jejich identifikaci. Lidé se mohou obrátit na orlovské obvodní oddělení, volat na linku 158, nebo se dostavit na nejbližší policejní služebnu. 

Autor: