V bytovém domě v Karviné vybuchl plyn, hasiči museli evakuovat 12 lidí

  16:22,  aktualizováno  17:04
V Karviné vybuchl plyn v bytovém domě, hasiči museli evakuovat 12 lidí, tři lidi ošetřili záchranáři. Podle neoficiálních informací z místa pustil plyn jeden z obyvatel domu úmyslně, chtěl se zabít.

Událost se stala kolem druhé hodiny odpolední v místní části Nové Město, na místě jsou hasiči, záchranáři i policie.

Okolí výbuchu je uzavřeno. Policie uvedla, že v souvislosti s činem zadržela jednu osobu. „Zatím se ale nemohu vyjadřovat k tomu, zda šlo o sebevražedný čin. Se zadrženou osobou v tuto chvíli pracujeme,“ řekl na místě šéf karvinských policistů Miloš Pollak. 

Záchranáři na místě ošetřili několik lidí. „Ošetřili jsme 56letého muže, který byl nejblíž výbuchu a utrpěl poranění hlavy a hrudníku. Šlo převážně o zhmožděniny, odvezli jsme ho do nemocnice na chirurgii. Další dva lidé byli otřeseni, ale zranění neutrpěli,“ řekl mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Svědkové z domu pak mluví i o tom, že se jednalo o problémového souseda, který měl problémy s alkoholem. „Byla to hrozná rána, a to bydlím v druhé části domu,“ řekl jeden z místních. 

Dům patří firmě Residomo. Podle mluvčí společnosti Kateřiny Piechowicz nebyla jeho statika poškozena. „Nájemníci se budou postupně vracet zpátky. Tam, kde budou po výbuchu nějaké závady, urgentně je opravíme,“ přislíbila. 

Autoři: ,