VIDEO: Povodňový wakeboarding. Nadšenci sjížděli vodu z rozlitého potoka

  19:16
Parta kamarádů o víkendu využila vody z rozlitého potoka na poli u Studénky a sjížděla ji na wakeboardu. Pomáhal jim řídký provoz na přilehlé silnici i nedaleký frekventovaný vlakový přejezd, který silniční ruch redukoval na vlny.

Když si nadšenec do lyžování a jízdy na longboardu Luděk o víkendu všiml pole zalitého vodou z nedalekého Butovického potoka, dostal nápad. Sezval další kamarády, kteří se věnují adrenalinovým sportům a za pomoci lana, prkna a Subaru Impreza začali vodu sjíždět na wakeboardu.

„První si to vyzkoušel kamarád Pavel, který ukázal, že to není problém a pak už jsme jezdili na střídačku a s maximálním ohledem na víkendový řídký provoz,“ upozorňuje hned na začátku Luděk. Trojici nadšenců také pomáhal nedaleký vlakový přejezd, který v pravidelných intervalech držel auta za závorami.

Krátké jízdy wakeboardistů pravidelně přerušovala nejen auta, ale i strom, před nímž museli pustit lano připoutané k autu, které je táhlo. „Škoda, nestát tam ten strom, tak jsme mohli jezdit i dál,“ popsal třetí z kamarádů Adam. K partě se na místě ještě přidal jejich známý Daniel.

Z jejich spontánní akce vzniklo několik videí, která už nasbírala na sociálních sítích desetitisíce zhlédnutí.

Přidali se i další

V nich parta inspirovala i další nadšence, kteří v následujících dnech jejich kousek na stejném místě zopakovali. 

Až na to, že Jan z Kopřivnice stál na prkně na vodě zcela poprvé. „Viděli jsme na videu, jak ten borec jezdí, a říkali jsme si – opička vidí, opička chce taky – a další den jsme to zkusili taky,“ popisoval.

Vybavení si vyrobil sám den předtím. „Měl jsem jenom desku, kterou jsme dostali jako svatební dar, takže jsem si musel sám udělat vázání a další věci,“ vyprávěl Jan, který si jako řidiče přibral kamaráda Pavla.

Na silnici u zaplaveného pole kvůli bezpečnosti dali výstražný trojúhelník, který by však dopravní policisty sotva obměkčil, a začali s prvními pokusy.

„Po pátém pádu už jsem to přestal počítat, ale muselo to být aspoň patnáct pokusů, než se mi podařilo úspěšně sjet celý úsek,“ uvedl poslední jezdec, jehož výkon také zaznamenala kamera. Po laguně z dešťové vody se tak v pondělí nakonec proháněl rychlostí 55 kilometrů za hodinu.