Kvůli obchvatu Vlčovic lidé řešili hlavně využití polí, obávají se také hluku

  11:36
Několik desítek lidí přivedlo do kulturního domu ve Vlčovicích veřejné projednávání plánované stavby obchvatu obce, ležící mezi Kopřivnicí a Frenštátem pod Radhoštěm. Komunikace má z Vlčovic odvést hlavně nákladní a tranzitní dopravu.

Trasa obchvatu by měla vést od kopřivnické průmyslové zóny podél fotbalového hřiště a Babincova potoka tak, aby nedaleko kostela překonala estakádou současnou silnici a následně se zatáčkou vedoucí až k prvním domům obce Tichá otočila k Lichnovu, kde se má napojit na stávající silnici do Frenštátu.

Navrhovaná trasa obchvatu ale v obci zatím příliš vítaná není. Nelíbí se hlavně lidem, kteří zatím bydlí v relativním klidu a obávají se ruchu, jejž obchvat k jejich domům přinese. A pro některé se touto stavbou mohou problémy spojené s dopravním ruchem ještě zvýšit.

„Čtyři metry před barákem mám současnou cestu, za zahradou budu mít obchvat. Kam se mám odstěhovat?“ ptal se v průběhu projednávání studie EIA Jan Klosík.

Trasa nové silnice I/58 mezi Frenštátem pod Radhoštěm a kopřivnickou průmyslovou zónou. Nejdůležitější je vedení přes kopřivnickou místní část Vlčovice.

Pro něj osobně totiž obchvat příliš ulehčení nepřinese. Rušná doprava, která ze současné silnice vedoucí před jeho domem zmizí, se totiž objeví z druhé strany jeho pozemku, na obchvatu.

A lidem vadí i fakt, že obchvat má vést hlavně poli, kterých není v podhorských oblastech příliš. Dalším bodem, v němž se s návrhem neshodnou, je pak plánovaná poloha jednotlivých biokoridorů.

„To jsme ale ovlivnit nemohli, mohli jsme vycházet jen z územních plánů, které možnou trasu jasně určují,“ vysvětloval projektant stavby, jenž se jednání účastnil.

„Veškeré připomínky budou zpracovány v dalších krocích schvalovacího procesu,“ dodala zpracovatelka dokumentace Jarmila Paciorková.

Obchvat pomůže například rychlejší dopravě z Beskyd na Ostravsko

Obchvat pomůže například rychlejší dopravě z Beskyd na Ostravsko

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: