V Ostravě hořela věž vedle chemičky, budou ji rozebírat. Škoda je 15 milionů

  10:52,  aktualizováno  15:29
U areálu chemického závodu BorsodChem MCHZ v Mariánských Horách V Ostravě se dopoledne objevil hustý černý dým. Podle informací hasičů ovšem nehořelo přímo v areálu chemičky, ale na pozemku, který firma pronajímá.

„Nejde o majetek chemičky,“ upozornil redakci iDNES.cz mluvčí hasičů Moravskoslezského kraje Jakub Kozák.

„Jedná se o chladicí věž vyplněnou nějakou plastovou voštinou. Požár je pod kontrolou, dále se nešíří, nebezpečí nehrozí,“ informoval mluvčí.

Na místo ještě přijede plošina, aby hasiči mohli rozebrat věž, která hořela.

„Vznikla tam škoda za patnáct milionů korun,“ poznamenal mluvčí.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena dvě minuty po půl desáté dopoledne. „K zásahu bylo postupně vysláno šest jednotek profesionálních hasičů z ostravských stanic Zábřeh, Fifejdy, Slezská Ostrava, Poruba, Přívoz a z podniku BorsodChem MCHZ Ostrava,“ vyjmenoval.

Hasiči zasahovali v dýchací technice. „Chlazení sousední věže zajistilo stabilní hasicí zařízení, které bylo součástí technologie,“ řekl Kozák.

Požár byl lokalizován přibližně za půl hodiny. „Velitel zásahu si na místo povolal automobilovou plošinu, ze které hasiči rozebrali poničenou konstrukci a prováděli dohašování a chlazení. Po celou dobu zásahu využívali termokamery, pro závěrečný průzkum byl využit i dron,“ uvedl mluvčí.

„Příčina vzniku požáru se vyšetřuje. Uchráněné hodnoty jsme odhadli na třicet milionů korun,“ doplnil Kozák.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz