Turisté hledají „lašský poklad“, provede je Novojičínskem a okolím Hukvald

  7:20
Okolím Kopřivnice, Štramberka, Příbora či Hukvald, tedy oblastí nazývanou jako Lašská brána Beskyd, turisty provede nový, už čtvrtý ročník hry Hledání lašského pokladu. Lidé všech generací na speciálně sestavených trasách detailně poznají tamní památky i přírodu a svými znalostmi o této oblasti mohou zabojovat v soutěži. Projekt trvá do konce října.

Pohled na hrad Hukvaldy | foto: Soňa Šintajová

Na zájemce čeká celkem osm tras, na nichž postupně odpovídají na zadané otázky. Čtyři z nich jsou odemčené již nyní, zbývající začnou fungovat během června.

„Rozhodně ale nečekejte jen jednoduché otázky pro nejmenší. Někdy bude potřeba, aby na hledání správných odpovědí spolupracovali všichni členové rodiny jako jeden tým,“ uvedla koordinátorka hry Petra Čaníková.

Mezi otázkami je mimo jiné, proč lidé v kopřivnických lesích zanechali v zemi „ďury“, jak se kdysi říkávalo hoře Kotouč, která kapradina hojně roste na zdech hradu Hukvaldy či kolik samostatných rybníků tvoří takzvané Borovecké rybníky u Příbora a kdy byly poprvé napuštěny a začal tam rybochov.

Novinkou letošního ročníku jsou pak uzamčené poklady přímo na soutěžních trasách. „Kdo zvládne objevit všech osm pokladů, může se zapojit i do soutěže o hodnotnější ceny,“ doplnila Čaníková.

Více informací o jednotlivých trasách a pravidla soutěže jsou na www.lasskypoklad.cz a sociálních sítích Lašské brány Beskyd.

Projekt turisty provede okolím Kopřivnice, Štramberka, Příbora a Hukvald.

Projekt turisty provede okolím Kopřivnice, Štramberka, Příbora a Hukvald.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: