O víkendu se opět uzavře Klimkovický tunel na D1, město čeká nápor aut

  11:10
Podruhé za dva měsíce se na víkend uzavře Klimkovický tunel na Ostravsku. Doprava bude v místě svedena z dálnice D1 na objízdnou trasu přes centrum Klimkovic. Zástupci města se obávají dopravního kolapsu.

Dálnice D1 - tunel Klimkovice | foto: Jaroslav Halamka, iDNES.cz

Tunel se uzavře dnes v osm hodin večer a otevřou ho v pondělí v půl páté ráno. Důvodem jsou závěrečné technické zkoušky po rekonstrukci.

Víkendový nápor aut s obavami očekávají v Klimkovicích, právě přes jejich centrum totiž vede objížďka.

Město se proto obrací na všechny řidiče, aby se v uvedené době, pokud je to jen trochu možné, vyhnuli cestě přes Klimkovice a nezvyšovali dopravní zatížení. 

„Pokud už budou muset řidiči Klimkovicemi o víkendu projíždět, prosíme je zejména o ohleduplnost vůči chodcům. Chápeme, že pro všechny řidiče i spolujezdce pomalu se posouvající v koloně je to nepříjemná situace. Ale pro naše občany představuje opakované svedení dopravy z dálnice do města vždy extrémní zátěž, která se projevuje nejen samotnými dopravními komplikacemi, ale mimo jiné i zhoršením kvality ovzduší,“ uvedla starosta Jaroslav Varga.

V Klimkovicích už ví, co se děje ve chvíli, kdy se tunel na D1 zcela uzavře. Ve stejné situaci byly naposledy v polovině srpna. Městem kvůli tomu projížděly souvislé kolony vozidel. 

Fotogalerie

Zmírnit dopravní kolaps pomohl kruhový objezd vybudovaný v místě centrální křižovatky.

„Díky němu se auta z vedlejších ulic ve směru od náměstí i od Hýlova dostávala na hlavní trasu plynule,“ dodala mluvčí města Ivana Gračková.

Kromě oprav a kontrol v minulých měsících zastavily provoz v tunelu i nehody. V červnu zde například začal hořet automobil. V koloně, která se na D1 vytvořila, pak vzplál další vůz.

Autor: