Třinec uvítal Miss World doma. Pyszková dostala od primátorky šperky a dort

  19:14
Oficiálně nejkrásnější žena světa Krystyna Pyszková se vrátila do rodného města. Poprvé po vítězství ve světoznámé soutěži zavítala do Třince. Přivítala ji primátorka Věra Palkovská, která vítězce soutěže předala místní stříbrné šperky.

Zhruba třicet minut museli čekat místní fanoušci na příjezd Krystyny Pyszkové, novopečené Miss World. Čekání bylo o to delší, že stejně jako jí většina přítomných fandí i místním hokejovým Ocelářům, kteří ve stejnou dobu zahájili rozhodující sedmý zápas čtvrtfinále play off s českobudějovickým Motorem.

„Já se omlouvám, zdrželi jsme se na ministerstvu, nemohli jsme dorazit dříve,“ přiblížila svůj nabitý program pětadvacetiletá kráska. „Ale konečně jsem doma, už jsem se nemohla dočkat.“

Od zástupců města dostala šperky k těšínskému kroji a dort upečený finalistou soutěže MasterChef.

Miss World Krystyna Pyszková dostává od primátorky rodného Třince Věry Palkovské těšínské stříbrné šperky. (28. března 2024)

„Viděla jsem Krystynu v těšínském kroji a řekla jsem si, že by jí určitě tyto šperky slušely,“ přiblížila důvod výběru třinecká primátorka poté, co v obřadní síni magistrátu přivítala i rodiče a další příbuzné vítězky.

„Až později jsem zjistila, že ten kroj nebyl její, tak snad jej nějaký fanoušek pořídí,“ dodala se smíchem primátorka.

„Už se těším, až si vylezu na Javorový a odpočinu si. Konečně můžu strávit nějaký čas s rodinou. Ale moc dlouho to nebude, už brzy musím letět do New Yorku, kde budeme natáčet seriál, přiblížila Miss World svůj nejbližší program.

Od Christové přes Kuchařovou až po Pyszkovou. Jak vypadají vítězky Miss

K tomu patřila i návštěva již rozehraného hokejového utkání. „Já mám hokej moc ráda, fandím samozřejmě Ocelářům, chodím na jejich zápasy už od mala,“ rozloučila se s gratulanty.

Rodačka z Třince Krystyna Pyszková měří 181 centimetrů, její míry jsou 86-59-89. Na Univerzitě Karlově studuje právo, v Rakousku také marketing. Má talent na malování, ráda hraje na příčnou flétnu a na housle. Baví ji modeling, má vlastní projekt zaměřený na vzdělávání dětí v Tanzanii, miluje cestování a objevování nových zemí, kultur a lidí, posilování, jízdu na koni a seberozvoj.