Trh lidových řemesel Frýdlant nad Ostravicí 2018

  7:20
Přípravy XII. ročníku oblíbené akce pro celou rodinu TRH LIDOVÝCH ŘEMESEL jsou v plném proudu. V letošním roce proběhne v sobotu 25. srpna od 10.00 hodin. Frýdlantské náměstí zase po roce ožije tradiční historicko-jarmareční veselicí.

(ilustrační snímek) | foto: Yan Renelt, MAFRA

Opět se můžete těšit na typický jarmark, kolotoč, hry pro děti, divadélka pro malé i velké, pouliční žertovná představeníčka, kejklíře na rynku, alchymisty a mistry rozličných umění, interaktivní hry, šermíře, ukázky práva útrpného, komedianty a jarmark s dobovými výrobky a dobrotami jak se k trhu patří.

V rámci trhů také nezapomeneme na 100 leté výročí naší republiky. Letošní trhy jsou programově koncipovány jako rychlý průřez historií. Dopoledne proběhne program ve znamení historie města, kdy přijede Albrecht z Valdštejna a odpoledne si návštěvnici užijí příjezd Masaryka a program se mírně ponese v duchu první republiky. Součástí dne je výstava Cesta ke svobodě – fotografická a faktografická výstava od provolání „Mým národům“ až po první dny naší republiky. Ke shlédnutí bude v parčíku před Janáčkovou síní.

Ani na letošním Trhu lidových řemesel nebude chybět slavnostní představení kalendáře města Frýdlant nad Ostravicí na následující rok 2019, který bude zároveň k prodeji ve stánku města Frýdlant nad Ostravicí.

Téměř po celý den bude probíhat program na frýdlantském náměstí a jeho blízkém okolí. Určitě nebude chybět bohaté občerstvení a každý návštěvník malý i velký si najde na náměstí to své.

Z populárních osobností na letošním trhu „po schodoch“ pódia vystoupí Richard Müller, Mňága a Žďorp, Suvereno a Avvaken (spojení moderního rapu a vážné hudby) a noční radovánky zakončí Cross Orchestra.

Celodenní akci završí ohňová a žonglérská show a ukončení bude v 1.00 ráno.

Akce se koná za každého počasí. Změna programu vyhrazena a vstup je zdarma.