Vodní trampolína i nový bufet z kontejnerů. Koupaliště v kraji mají co nabídnout

Kam v létě k vodě v Moravskoslezském kraji? Z desítek venkovních koupališť, vodních nádrží či biotopů vybíráme tři, které stojí za návštěvu. Ať už kvůli atrakcím, bohatému zázemí pro různé aktivity, nebo novinkám, které nabízí.

Koupaliště v Krnově nabízí moderní areál se spoustou atrakcí. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Největší a nejvyhledávanější akvapark v kraji najdou milovníci vodních radovánek v Olešné u Frýdku-Místku. Jeho součástí jsou dva velké tobogány a skluzavka se čtyřmi drahami, je tam padesátimetrový plavecký bazén s vodopádem, relaxační bazén s vodním hřibem, dětský bazén s vodním ježkem nebo proudový kanál.

„Nejoblíbenějšími atrakcemi jsou samozřejmě tobogány a skluzavky,“ říká jednatel společnosti Sportplex, pod kterou akvapark patří, Jan Damek.

Bohatá je i další nabídka aktivit. Lidé si mohou v Olešné zahrát minigolf, využít kurty na beach volejbal nebo nohejbal, dětské hřiště nebo dětskou skákací zónu.

Akvapark navíc leží v blízkosti stejnojmenné vodní nádrže, na jejíž hladině se lze projet na paddleboardu či loďce, kolem ní pak vede stezka vhodná pro projížďku na kole či inline bruslích.

Letos čeká na návštěvníky Olešné řada novinek. „Pro maminky s dětmi jsme rozšířili kryté zázemí před sluníčkem, máme v areálu nové stánky a navýšili jsme počet lehátek k zapůjčení,“ nastínil Damek.

Novinkou je i zvýšení cen vstupného. Celodenní vstup stojí dospělého 210 korun, dítě, seniora či studenta pak 180 korun.

„Nabízíme ale i řadu slev, například pro stálé návštěvníky, nebo rodinné vstupné, ušetřit se dá i na koupi vstupenky online, která je s desetiprocentní slevou,“ uvedl Damek.

Nejen koupání v Krnově

Velký plavecký bazén se skluzavkou a tobogánem, nebo i s lezeckou stěnou, dětský bazén s menšími skluzavkami a takzvaným hříbkem nabízí návštěvníkům krnovské koupaliště.

Nachází se na kraji města v Petrovické ulici nedaleko sjezdu ze severního obchvatu Krnova. Areál je prakticky téměř nový, otevíral se po rozsáhlé rekonstrukci v srpnu 2018.

Kromě vodních atrakcí, které jsou prakticky srovnatelné s běžným akvaparkem, nabízí krnovský venkovní bazén i řadu dalších možnosti.

„Máme tady hřiště na beach volejbal, minigolf, dětské pískoviště a houpačky. Kromě toho je v areálu dostatek zelených ploch, takže si tam běžně lidé kopou s míčem a je tam místo pro podobné aktivity,“ přiblížila vedoucí krnovského koupaliště Alžběta Nykodýmová.

„Co nebývá jinde obvyklé, je, že máme k dispozici dětské nafukovací vodní atrakce jako trampolínu nebo houpačku, které jsou, když je dobré počasí, v provozu prakticky každý den,“ dodala.

Letos se v areálu staví nový bufet z moderních kontejnerů, který bude otevřen v průběhu sezony. Návštěvníci zatím mají k dispozici stánek s občerstvením v zadní části areálu, bufet na minigolfu a malý stánek s cukrovinkami a zmrzlinou.

Krnovské koupaliště je v provozu už od půlky června otevřeno je denně od 9.00 do 19.00 hodin. Letos se zvýšily ceny vstupného.

„Dospělý zaplatí za denní vstup 90 korun, dítě 55 korun, ušetřit se dá na rodinném vstupném či na sníženém odpoledním vstupném. Kompletní ceník je k dispozici na našich webových stránkách,“ informovala Nykodýmová.

Zásobárna vody pro Tatru

Nejen na malebné okolí tvořené kopečky Pobeskydské pahorkatiny, lesy a loukami láká Větřkovická přehrada Kopřivnice na Novojičínsku.

V posledních letech se areál na pláži určené ke koupání postupně proměňuje. Loni například přibylo atraktivní molo vhodné jak k odpočinku, tak ke skokům do vody. Je také oblíbený cílem milovníků paddleboardingu.

Přehrada původně vznikla jako zásobárna vody pro kopřivnickou Tatru, místní lidé ji ovšem celoročně využívají také ke koupání a relaxaci, rybaření, pořádání soutěží a v zimě k otužování. Ještě před pár lety však skýtala návštěvníků jen mizivé a chátrající zázemí. Město jej tak před pěti lety začalo postupně rekonstruovat.

V roce 2019 tak nechalo postavit dvě zděné budovy, jednu pro sezonní občerstvení a druhou se sociálním zařízením v nerezovém antivandal provedení.

„Předloni jsme vybudovali novou oblázkovou pláž, instalovali převlékárny a dobíjecí stanici na elektrokola a mobily. Následně se začalo budovat dětské hřiště,“ informovala mluvčí kopřivnické radnice Ilona Mazalová.

Loni vzniklo sedmnáctimetrové molo zakončené kruhovou plochou s lavicí pro posezení. Letošní novinkou jsou obnovené stoly a lavičky.

„O dalším rozvoji této lokality rozhodnou hlavně přání a požadavky návštěvníků,“ uvedl místostarosta David Monsport.

Kromě hlavní pláže určené ke koupání je zde i na odlehlém místě na protějším břehu také nudistická pláž, řada dalších míst a pláží slouží k rybaření. K dispozici je i velké parkoviště vzdálené chůzí asi pět minut, kde se v letošním roce za celodenní parkování platí 50 korun.

30. června 2015

Autor: