Zdrogovaný muž mířil v Karviné zbraní na taxikáře

  18:30
Dramatické chvíle prožil jeden z taxikářů v Karviné. Problémový zákazník na něj přes okýnko automobilu mířil zbraní a vyhrožoval mu, pak se ještě snažil dělat pořádky s dispečery taxislužby.

ilustrační snímek | foto: Celní úřad pro Královéhradecký kraj

Incident se stal před několika dny v karvinské části Ráj. Taxikář čekal na zákazníka, ale když se objevil, neměl z toho radost. „Hned si totiž uvědomil, že byl na něho kolegy upozorňován, protože v minulosti  s ním měli velmi špatné zkušenosti,“ poznamenala karvinská policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Řidič proto rychle zamkl dveře a muži oznámil, že s ním nepojede, protože čeká na zákazníka, který už má rezervaci. Vysvětlení však muž nepřijal a začal řidiči sprostě nadávat. Vzápětí z kapsy bundy vytáhl pistoli, přiložil ji k okýnku a vyhrožoval, že zbraň použije, pokud se nedostane do auta.

Jenže řidič na nic nečekal, zařadil rychlost a rychle ujel pryč. To však nebylo všechno. Rozlícený muž si vše chtěl vyříkat s dispečinkem taxislužby, kam se nechal dovézt jinou společností.

Brzy však na místo přijela přivolaná policejní hlídka a agresivního muže zadržela. „Při osobní prohlídce policisté u muže našli nejen uvedenou zbraň, plynovou expanzní pistoli s náboji, ale také nůž s dlouhou čepelí,“ přiblížila policejní mluvčí. Navíc skončila pozitivně zkouška na drogy.

Nyní už agresivní muž čelí stíhání za vydírání a výtržnictví, za což mu hrozí i vězení v délce dva roky až osm let.

Autor: