Sypač na Bruntálsku sjel ze silnice, z příkopu ho vytáhli hasiči

  9:46
Víkendový začátek zimy i v nižších polohách pocítili také silničáři. Kromě toho, že v Moravskoslezském kraji museli poprvé vyjet ve velkém počtu, aby udrželi vozovky co nejvíce sjízdné, tak například na Bruntálsku řešili nehodu sypače. Pomoci museli hasiči.

Na Bruntálsku havaroval sypač. Sjel z vozovky a zůstal ležet na boku, vytáhnout ho museli hasiči. (28. listopadu 2021) | foto: HZS MSK

Nehoda se stala v neděli odpoledne na silnici v katastru obce Býkov-Láryšov nedaleko Krnova. Sypač sjel z krajnice do příkopu, kde zůstal ležet na boku. Řidiči se nic nestalo.

Na pomoc vyjely tři jednotky hasičů z Krnova, Bruntálu a z Opavy, k dispozici měly i automobilový jeřáb a speciální vyprošťovací vůz.

„Sypač byl za použití lanových navijáků postaven na kola a poté vytažen zpět na silnici,“ uvedl krajský mluvčí hasičů Petr Kůdela. 

Ze sypače uniklo menší množství nafty a hydraulického oleje. „Provozní kapaliny však zůstaly pouze ve sněhu, hasiči použili na jejich úklid nasákavý sorbent,“ dodal mluvčí Kůdela.

V pátek a o víkendu byla situace nejsložitější na pomezí Novojičínska a Opavska, kde napadlo více sněhu než na horách. Jak uvedla ČTK, dnes je situace klidná, vozovky jsou sjízdné, ale místy jen se zvýšenou opatrností.

Nákladní vozy těžší než 12 tun mají zákaz vjezdu na silnici I/56 mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku.

Klikatá silnice se značným převýšením totiž vede kolem vodárenské přehrady Šance, takže se nesmí solit. Proto zde mají těžké vozy velké problémy a často na této výpadovce na Slovensko blokují další dopravu.

Autor: