Náklaďák při nehodě vysypal kamení na dodávku, v ní zemřeli dva lidé

  15:20,  aktualizováno  19:09
Dva lidé odpoledne zemřeli při nehodě, která se stala ve Studénce na Novojičínsku. Podle prvotních informací tam po defektu kola havaroval nákladní automobil, který dostal smyk a vysypal náklad kamení na protijedoucí dodávku. Další okolnosti nehody jsou zatím nejasné.

Nákladní vůz naložený velkými kameny dostal patrně kvůli defektu kola smyk a při nehodě vysypal náklad na protijedoucí dodávku. V ní zemřeli dva lidé. (3. května 2021) | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Nehoda se stala chvíli po půl druhé odpoledne v křižovatce ulic Oderská a Matiční. 

Souprava značky MAN jela ve směru na Mošnov, když ji podle prvotních informací postihl defekt kola.

„Řidič ve věku šestapadesát let uvedl soupravu do smyku a převrátil náklad na protijedoucí dodávku. Převážené kamení se tak vysypalo na dodávkový automobil, v němž došlo k úmrtí dvou osob,“ konstatoval policejní mluvčí René Černohorský.

Upozornil však, že přesný děj nehody, tedy zda například dodávka narazila do nákladního vozu nebo ji kamenivo odrazilo mimo silnici, se ještě vyšetřuje. Podle informací portálu iDNES.cz zemřeli v dodávce Peugeot Boxer dva muži, přepravní společnost sídlí na Frýdecko-Místecku.

Dechová zkouška vyloučila, že by řidič nákladního vozu jel pod vlivem alkoholu. 

„Silnice II/464 mezi Studénkou a Novou Horkou je v současné chvíli uzavřena v obou směrech, policisté odklánějí dopravu přes Nádražní ulici. Na místě se nacházejí policisté, záchranáři i hasiči, vyšetřování události pokračuje,“ dodal odpoledne mluvčí Černohorský.

Mluvčí záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že na místo vystartoval vrtulník a dva vozy ze Studénky a z Bílovce. „Dva muži, kteří cestovali v dodávce, utrpěli při kolizi poranění neslučitelná se životem, kterým podlehli ještě před příjezdem záchranářů. Zasahující lékař již mohl jen konstatovat jejich smrt,“ řekl Humpl.

Šestapadesátiletý řidič nákladního vozu utrpěl lehké zranění nohy. Po ošetření na místě ho záchranáři na úrazovou ambulanci ostravské fakultní nemocnice.

Tragická nehoda se stala u Studénky na Novojičínsku v prostoru křižovatky Oderská a Matiční.

Tragická nehoda se stala u Studénky na Novojičínsku v prostoru křižovatky Oderská a Matiční.

Autor: