Po střelbě v Dolní Lutyni jsou v cele dva lidé, našli u nich další zbraně

  11:32
V případu středeční večerní střelby v rodinném domku v Dolní Lutyni na Karvinsku policie zadržela celkem dva lidi. Dnes oznámila, že kromě prvního podezřelého, který střílel ze samopalu a pak se pokusil ujet autem, zadržela ještě dalšího člověka.

Dům v Dolní Lutyni u Bohumína na Karvinsku, kde se střílelo samopalem, prohledávají policejní specialisté. Policie zároveň prověřuje detaily události. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Událost se odehrála ve středu kolem 20. hodiny. „Policisté použili služební zbraně a zadrželi dvě osoby, z toho jedna utrpěla zranění, které ji neohrožuje na životě. Během zákroku jsme zajistili u podezřelých další zbraně,“ uvedla dnes policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

O jaký typ zbraní šlo a zda je jejich majitelé drželi legálně, policie zatím nechce sdělit. „Tyto okolnosti a další skutečnosti kriminalisté právě prověřují. Až bude možné je zveřejnit, informace doplníme,“ konstatovala Jiroušková.

V Dolní Lutyni se střílelo ve vilové čtvrti v části Nerad. Na místo vyjely hlídky, zásahová jednotka i speciální pořádková jednotka krajského ředitelství.

Policie kromě zadržení podezřelých evakuovala lidi z blízkých objektů kvůli podezření na únik plynu. Ten se nepotvrdil a lidé se za několik hodin vrátili domů.

Podle místních lidí došlo v domku k přestřelce. Jedním zadrženým je podle informací portálu iDNES.cz jednadvacetiletý mladík, druhým pak čtyřiašedesátiletý muž, ten je údajně postřelený na noze. Jednou ze zbraní v domě byl podle dostupných informací samopal vzor 58.

K okolnostem zranění jednoho z podezřelých policisté nesdělili bližší informace. „Blíže to nebudeme specifikovat,“ uvedla k tomu mluvčí Jiroušková. Potvrdila však, že při zákroku byly použity služební zbraně.

Mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že záchranáři ošetřovali nejprve pacienta v Dolní Lutyni. „Byl to pacient s lehkým poraněním. O něco později jsme u Bohumína ošetřovali pacienta se střelným poraněním nohy. Ani jeden nebyl v ohrožení života,“ sdělil Humpl.

Kriminalisté teď na objasnění případu intenzivně pracují. „Probíhají procesní úkony, ohledání místa činu za přítomnosti policejních specialistů z různých odvětví. Kriminalisté shromažďují všechny potřebné informace, z toho důvodu nemůžeme nyní sdělit další podrobnosti,“ uzavřela Jiroušková.

Autor: