V Dolní Lutyni došlo k přestřelce. Muže zadržela zásahová jednotka u Bohumína

  21:54,  aktualizováno  23:06
V obci Dolní Lutyně na Karvinsku byla nahlášena střelba v rodinném domě. Podezřelý, který údajně střílel ze samopalu, se pokusil ujet v autě, ačkoli na něho policie střílela, uvedla televize Polar.

ilustrační snímek | foto: iDNES.tv

Ve středu kolem osmé hodiny večer měla policie nahlášenou střelbu v rodinném domě v obci Dolní Lutyně na Karvinsku. 

„Vzhledem k charakteru informací vyjely na místo prvosledové hlídky a rovněž policisté ze zásahové jednotky a speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství, kteří neprodleně začali pátrat po podezřelém,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská. 

Jeden člověk byl lehce zraněn. Podezřelého však policie na místě nenašla, a tak začala rychle uzavírat a prohledávat celou oblast. Ozbrojený a nebezpečný muž byl nakonec zadržen v nedalekém Bohumíně. Zásahová jednotka na místě zajistila také střelnou zbraň. Jednalo se skutečně o samopal.

Podle informací deníku Polar měli policisté při prohledávání domu zajistit i starší střelné zbraně, pravděpodobně lovecké.

„V místě události došlo zřejmě k úniku plynu, policisté evakuují pro zajištění bezpečí obyvatel potřebné objekty a činí další úkony,“ dodala mluvčí.

Dolní Lutyně

Dolní Lutyně

Autor: