Miminko vypadlo z kočárku na zem, opilá žena ho nechala být a šla domů

  9:20
Silně opilá matka upadla v sobotu na ulici v Opavě-Komárově a přitom převrhla kočárek s pětiměsíční dcerou. Ta z něj podle svědků vypadla na betonový chodník a praštila se do hlavy. Když se žena postavila na nohy, o potomka se nezajímala a odešla domů. Případem se zabývá policie i sociální pracovníci.
Sanitka, pražská záchranná služba.

ilustrační snímek | foto: ZZS HMP

„Je to smutné. O plačící dítě se postarali kolemjdoucí, kteří ihned zavolali policii a záchranku,“ uvedl ředitel opavské městské policie Jiří Klein.

Prochladlé miminko jen v tenké košilce sanitka odvezla do nemocnice. „Žádné vážné poranění jsme u něj nenašli. V nemocnici na dětském oddělení zůstalo přes noc na pozorování,“ řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Svědci události potom ukázali strážníkům, do kterého domu matka zašla. Těm se ji podařilo najít. 

„V době incidentu měla v dechu 4,1 promile alkoholu,“ zmínil Klein. Podle něj v případě ženy nejde, co se týká opilosti, o žádný opakovaný incident. 

„Nemáme ji v záznamech. Věc jsme předali k šetření Oddělení sociálně-právní ochrany dětí Magistrátu města Opavy a strážníci s jejich pracovnicí zašli za rodinou i do nemocnice,“ doplnil Klein s tím, že případ se vyšetřuje jako přestupek.