Ostrava hledá investory pro výstavbu na Stodolní a dalších dvou lokalitách

  10:56
Podnikatelé, kteří chtějí investovat do výstavby v Ostravě, si mohou vybírat. Zastupitelé města totiž v poslední době posvětili několik záměrů prodeje lukrativních ploch v centru i v jiných obvodech. Cílem je zastavět prázdné prostory. Záměry stavitelů ale nejdříve posoudí radní.

ilustrační snímek | foto: magistrát města Ostravy

Aktuálně mohou investoři reagovat na tři nabídky. Pod názvem Rezidence Stodolní chce město prodat nevyužitou zastavěnou plochu v atraktivní lokalitě historického centra u Stodolní ulice. Podle radních má velký potenciál rozvoje.

Další dvě plochy se nacházejí na území městského obvodu Jih. Kupec pozemků v Plzeňské ulici se musí zavázat k výstavbě objektů občanské vybavenosti. Investor ve Svazácké ulici má postavit areál pro sport a volnočasové aktivity.

„Ostrava svou rozlohou zaujímá plochu, kde by mohl žít až jeden milion obyvatel. Jejímu rozvoji brání hlavně rozvolněná zástavba, množství proluk, periferních míst a bariér. Naším cílem je tyto bariéry postupně eliminovat, proluky zastavovat a město tak přirozeně rozvíjet,“ uvedla investiční náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

Zájemci o městské nemovitosti musí v přihlášce popsat své záměry včetně specifikace účelu stavby i jejího přínosu pro rozvoj lokality, vhodnosti z pohledu urbanistického, architektonického, dopravního či funkčního řešení, termín dokončení výstavby a cenovou nabídku.

U Rezidence Stodolní, což je komplex nemovitostí o výměře 3 747 metrů čtverečních mezi ulicemi Porážková, Stodolní a Masná, ale mají zájemci čas na podání nabídek už jen do 12 hodin 30. listopadu.

Ve stejný den skončí i šance ucházet se o pozemek ve Svazácké ulici, blízko vodního areálu Ostrava-Jih, kde má vzniknout sportovní hala či akvacentrum. Jen u pozemku s Památníkem budování socialismu v Plzeňské ulici není konečný termín pro podání nabídek stanoven.