Opava chce letos začít osm projektů, plánuje stadion i in-line areál

  8:22
Osm projektů plánuje letos začít stavět opavský magistrát. Stejný počet staveb bude pokračovat z minulého roku. Lidé se mohou těšit třeba na nový zimní stadion nebo in-line areál.

Plánovaná podoba zimního stadionu na vizualizaci Monolot studia | foto: Město Opava

Zahájení osmi velkých stavebních projektů plánuje na letošek opavský magistrát. Mezi nimi i rekonstrukci zimního stadionu. Stejný počet rozsáhlých staveb přitom pokračuje z minulého roku.

„Letošní rozpočet je výrazně nakloněný investicím,“ sdělil mluvčí Opavy Roman Konečný.

Nejvíce peněz, 218 milionů korun, půjde na rekonstrukci zimního stadionu. „Se stavbou by se mělo začít na jaře, po konci hokejové sezony,“ doplnil mluvčí.

S financováním má pomoci dotace Národní sportovní agentury, o kterou chce Opava požádat. Pokud radní podporu nezískají, chtějí stavět z peněz, které si město v minulosti našetřilo.

Městská rada z rozpočtu vyčlenila také peníze na vybudování in-line areálu na Žižkově ulici. Cena by měla být osmadvacet a půl milionu korun, magistrát už podal žádost o dotaci.

Základní školu Pekařská čeká výměna oken, oprava části střech a zateplení obvodové stěny. Při revitalizaci sídliště Kylešovice  –  Liptovská se budou opravovat chodníky, parkovací místa a veřejné osvětlení. Odstartuje i rekonstrukce Jurečkovy ulice, celkem za 47 milionů korun.

Pokračovat bude rekonstrukce semaforů na některých křižovatkách ve městě. „Letos by to mělo mít menší dopad na provoz. Pracovníci dobudují i nový dispečink,“ dodal mluvčí Opavy s tím, že na tuto akci získalo město dotaci z Operačního programu Doprava.