Na železnici v kraji se vrátí více rychlíků i vlaků, přibývá cestujících

  8:18
České dráhy i RegioJet posilují s končící uzávěrou okresů a postupným uvolňováním pandemických opatření své linky jak na úrovni Moravskoslezského kraje, tak na dálkových tratích. Na koleje se tak vrátí některé dočasně odstavené spoje.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

Například společnost RegioJet už minulý víkend nasadila na trasu mezi Ostravou a Prahou soupravy s až jedenácti vozy.

„Aktuálně jezdí vlaky víc lidí než před 1. březnem, kdy byla vyhlášená poslední omezení spojená s covidem-19. Cestující opět jezdí jak na pracovní cesty, tak i na výlety s rodinou. Každý týden teď přibývá až 30 procent nových cestujících. Proto od pondělí 26. 4. přidáváme další spoje mezi Prahou a Ostravskem a během víkendových špiček nasazujeme maximum vozů,“ přiblížila situaci v dopravě Ivana Sachsová, ředitelka společnosti RegioJet.

Obdobně RegioJet posiluje i své autobusové linky. Například tu z Ostravy do Brna už v tomto týdnu.

A s větším zájmem cestujících počítají i České dráhy. „S posilováním dopravy v následujících týdnech počítáme. Vzhledem k narůstajícímu trendu v počtu přepravených cestujících plánujeme postupné obnovování jednotlivých linek, a to v koordinaci s Ministerstvem dopravy ČR a také se zahraničními partnerskými dopravci,“ konstatovala mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Jízdní řády se začnou vracet k normálu

Mezi prvními chtějí ČD posílit od 30. dubna mimo jiné linku Ex1 na trase Praha – Ostrava – Žilina.

A v průběhu dalších týdnů by se měly jízdní řády pomalu vracet k normálu. Jezdit by měly opět začít například i nejrychlejší pendolina.

„V nejvytíženějším úseku mezi Prahou a Olomoucí tak pojede o pět vlaků v každém směru více než doposud, celkově tu od 30. dubna 2021 zajistíme až 26 párů dálkových spojů,“ dodala mluvčí ČD. „V průběhu května plánujeme obnovit i některé z dalších spojů mezi Prahou a Ostravskem, spoje SC Pendolino a IC, a to zejména v období přepravní špičky.“

Autor: