Místostarostka dostala trest za zmanipulovanou zakázku, funkce opustit nechce

  8:58
Porušením zákona při zadávání veřejných zakázek se provinila místostarostka Komorní Lhotky na Frýdecko-Místecku Andrea Sztefková. Ta zároveň působí i ve funkci ředitelky Integrovaného sociálního ústavu Komorní Lhotka. Právě zakázka tohoto ústavu se dostala do střetu se zákonem.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Anna Vavríková, MAFRA

V květnu letošního roku byla ředitelka policisty obviněna z toho, že bez výběrového řízení zadala stavební zakázku na rozšíření sociálního ústavu v Komorní Lhotce, za což dostala úplatek sto tisíc korun.

Šetření skončilo rychle, místostarostka obce se ke všemu přiznala.

„Okresní soud ve Frýdku-Místku schválil dohodu o vině a trestu uzavřenou na Okresním státním zastupitelství ve Frýdku-Místku, přičemž jeho rozsudek se stal pravomocným,“ potvrdil potrestání čtyřiačtyřicetileté ženy soudce a tiskový mluvčí Okresního soudu ve Frýdku-Místku David Mařádek.

„Dohoda se týkala zločinu zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě. Obviněná byla odsouzena k peněžitému trestu v celkové výměře 320 tisíc korun s náhradním trestem odnětí svobody 12 měsíců při nevykonání peněžitého trestu a k trestu propadnutí finančních prostředků ve výši 80 tisíc korun zajištěných na bankovním účtu.“

K trestu se Andrea Sztefková nechtěla vyjádřit. „A myslíte si, že je nějaký důvod, abych nezůstávala?“ odpověděla na otázku, zda po rozhodnutí soudu zůstane ve svých funkcích. „Zůstávám jak ve funkci místostarostky, tak ředitelky.“

„Takovou informaci nemám,“ řekl na otázku, zda bude obec, která je zřizovatelem sociálního ústavu, prokázaný trestný čin ředitelky nějak řešit, starosta obce Ivo Sztefek, podle informací redakce bratranec manžela odsouzené.