Pošli peníze pro hladové děti, máš 5 sekund, vydírali muže kvůli erotickému videu

  14:18
Policisté na Ostravsku vyšetřují případ, kdy se obětí internetových vyděračů stal invalidní důchodce. Ten na Facebooku přijal žádost o přátelství od neznámé ženy, která ho později přiměla k masturbaci. Pak na něj začala nepříjemně tlačit, na odpověď mu třeba dala jen pět sekund. V komunikaci také žádala peníze pro hladové děti výměnou za odstranění choulostivého videa.

Policisté zveřejnili i screenshoty komunikace vydíraného muže s pachatelem. | foto: Policie ČR

Vše to začalo žádostí o přátelství na Facebooku od profilu Veronika L. Muž žádost přijal, přestože nikoho takového neznal. „Obratem jej přes Messenger kontaktovala se zprávou, že by se s ním chtěla seznámit. Nejdříve se ho ptala na záliby, a poté sama napsala i něco o sobě. Sdělila mu, že mezi její zájmy patří také sex,“ přiblížila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Následně přišel z ženiny strany návrh, zda chce nějakou zábavu. Muž souhlasil a přes Messenger přijal hovor, při němž se na obrazovce objevila krásná dlouhovlasá žena ve věku okolo 18 let. Začala se hladit po těle a nakonec i tančit.

„Poté přišla poškozenému zpráva, že pokud se mu to líbí, aby se i on začal hladit. Jak si slečna přála, tak muž učinil a přitom jí vše ukázal přes videohovor. Jakmile její požadavek splnil, dívka mu zamávala a ukončila hovor,“ uvedla mluvčí s tím, že záhy přišel zvrat.

Poškozenému přišla následně zpráva s textem, že vše je natočené včetně jeho masturbace. V případě, že nebude plnit pokyny, video zveřejní na různých serverech v Americe a Evropě. Pachatel hrozil, že záběry poskytne televizním kanálům jako ABC, CBS, NBC či Fox TV. „Chcete, aby všichni tito lidé viděli toto směšné video?,“ hrozila údajná Veronika L. Zprávy přitom zněly jako z překladače, střídal se v nich mužský a ženský rod a byla v nich řada chyb.

Podvodník vymámil ze seniorky erotické video. Pošlu ho tvé rodině, vydíral ji

Pachatel muže vzápětí uklidnil, že je jediný člověk, který může video smazat, a chtěl po něm za to 150 tisíc korun. „Spolupracuji s nadací, která se stará o hladové děti a vy nám můžete pomoci,“ psal mimo jiné vyděrač. „Máš jen 5 sekund na to, abys mi odpověděl,“ pokračovala výhrůžka. Muž ale odvětil, že nic nezaplatí a vše oznámí na policii.

Podvodník následně snížil požadovanou částku, a aby ukázal, že věc myslí vážně, poslal muži jeho obnažené fotky. „Ten se však nezalekl a ukončil komunikaci a následně vše oznámil policistům. Dosud neustanovený pachatel video zaslal také úzké skupince přátel, kteří poškozeného naštěstí podpořili,“ informovala Eva Michalíková.

Kriminalisté po oznámení začali případ vyšetřovat pro podezření ze spáchání přečinu vydírání.

15. května 2019

Autor: