Policie ve Frýdku-Místku vyšetřuje vraždu miminka, stíhá patnáctiletou dívku

  13:22,  aktualizováno  13:37
Kriminalisté obvinili z vraždy patnáctiletou dívku, která podle dostupných informací minulý týden ve Frýdku-Místku tajně porodila a miminko hodila do kontejneru na odpad. Tělíčko se zatím nepodařilo najít.

ilustrační snímek | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

„Policisté od minulého týdne prověřovali podezření z možného násilného trestného činu v souvislosti s úmrtím novorozence v okrese Frýdek-Místek. Případ si do své gesce převzali krajští kriminalisté, kteří v pondělí obvinili mladistvou dívku z provinění vraždy,“ sdělila dnes policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Podle zjištění portálu iDNES.cz dívka po porodu hodila miminko do kontejneru, který brzy poté vyvezli popeláři. Po činu se šla udat na policii a kriminalisté začali hledat tělíčko novorozence na skládce. Zatím se však nenašlo.

Policie bližší informace nesdělila. „Z důvodu věku obviněné nebudeme k tomuto případu poskytovat další informace,“ dodala Jiroušková.

Stíhané dívce hrozí až deset let vězení. Nechtěné dítě přitom nemusela pohodit, ve frýdecko-místecké nemocnici funguje od roku 2008 babybox.

V roce 2019 vyšetřovali policisté podobný případ v Karviné, kde našel mrtvé novorozeně v popelnici bezdomovec. Dítě tam tehdy pohodila jeho jednatřicetiletá drogově závislá matka. Dostala za to trest sedmnáct let vězení.

Autoři: ,