Fanda slávisty Stancia mával na zápase jeho bývalým dresem Sparty. Napadli ho

  10:44
Dvaatřicetiletého fanouška fotbalu napadl v Karviné příznivec Slavie poté, co zatleskal nové rumunské posile pražského týmu. Učinil tak totiž se sparťanským dresem v ruce, protože Nicolae Stanciu v minulé sezóně hrál právě za Spartu. Agresor poté dres fanouškovi vzal, za loupež mu tak hrozí až deset let.

Fotbalista Nicolae Stanciu, který působil rok ve Spartě, se stal posilou konkurenční Slavie. | foto: SK Slavia Praha | Martin Malý.

Muž z Třinecka přijel v neděli do Karviné zejména kvůli rumunskému hráči. Nebyl tak mezi slávistickými fanoušky v jejich kotli.

Mávání sparťanským dresem při slávistické děkovačce ovšem neuniklo jednomu z fanoušků hostů, který si pak na muže počkal poblíž stadionu. „Čtyřiadvacetiletý muž z Prahy se nejprve pokusil napadeného kopnout do hlavy. To se mu ale nepodařilo. Poté agresor chytil popruh pánské brašny, kterou měl muž zavěšenou přes rameno. Popruh utrhl, z brašny vzal dres a utekl,“ uvedla karvinská policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Policisté incident brzy zaznamenali a agresora o pár stovek metrů dál chytili. „V pondělí komisař zahájil trestní stíhání čtyřiadvacetiletého muže z Prahy a obvinil ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ dodala Viačková.

Po dresu, který celý incident započal, se podle policistů slehla zem.

Autor: