Ostravská vagonka rozšiřuje výrobu, hledá proto 500 nových lidí

  8:18
Ke dvěma tisícům zaměstnanců se jen v Ostravě chce dostat společnost Škoda Vagonka, firma vyrábějící nejen v krajském městě vlakové soupravy. Vagonka už během posledních tří let znásobila počet pracovníků z původních 550 na současných 1 400.

Vítkovická společnost Škoda Vagonka představila první dvě vlakové soupravy pro Lotyšsko. Do pobaltské republiky jich dodá celkem dvaatřicet. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Vedle jiných hledá hlavně elektromechaniky, zámečníky, kontrolory jakosti a mechaniky elektronických zařízení.

„V tuto chvíli zdvojnásobujeme kapacitu montážních linek, které budeme mít nově hned čtyři. Aktuálně totiž pracujeme nejen na projektech pro České dráhy. Vyrábíme i elektrické jednotky pro Lotyšsko a zahájili jsme také montáž vlaků pro Estonsko,“ vysvětlil důvody hledání nových zaměstnanců generální ředitel firmy Škoda Vagonka Martin Bednarz.

Jen během posledních tří let vznikla v ostravské vagonce nová lakovna i obráběcí centrum, další dvě montážní linky vznikají nyní.

„Po dokončení poslední investice bude roční kapacita výroby až 300 hrubých koster a až 200 plně smontovaných a otestovaných vozů. Před zahájením investic se kapacita pohybovala okolo 50 vozů. Nová lakovna zvládne ročně nalakovat 120 skříní oproti původním 40,“ přiblížil rozsah miliardových investic v posledních letech mluvčí skupiny Škoda Group Jan Švehla.

Autor: