VIDEO: Muže v Karviné vytočily petardy. Mladíky zadržel s pistolí v ruce

  18:18,  aktualizováno  5. ledna 10:12
S trojicí teenagerů, kteří večer na Silvestra odpalovali petardy, se rozhodl vypořádat „na vlastní pěst“ muž v Karviné. Odpalování pyrotechniky nahlásil strážníkům a před jejich příjezdem mladíky sám zadržel. Hrozil jim při tom zbraní. Policisté jej obvinili z vydírání.

K incidentu došlo podle informací redakce v blízkosti řeky Olše, kde má muž chatu. Posilněn alkoholem se rozhodl vypořádat s trojicí kluků na hranici plnoletosti, kteří v blízkosti odpalovali petardy.

Muž sice zavolal strážníkům, ale zároveň vzal svou legálně drženou střelnou zbraň a mladíky zadržel. „Pod hrozbou použití zbraně je držel ve své moci,“ uvedl ředitel Městské policie v Karviné Petr Bičej.

Podle policie donutil muž s revolverem v ruce trojici teenagerů kleknout a dát ruce nad hlavu. 

Krátce nato přijela na místo přivolaná hlídka. Že byla situace vyhrocená dokazují i záběry, které městská policie zveřejnila na sociální síti. Vzhledem k ochraně osobních údajů ukázala jen část zákroku. 

Nicméně, jak je i z videa patrné, hlídka se okamžitě zaměřila na muže, který držel v ruce pistoli. „Já vás jménem zákona vyzývám odložte zbraň,“ apeloval strážník. Pak ještě na muže zakřičel ať od ní odstoupí. „Strážníci naštěstí vše zvládli a nikomu se nic nestalo,“ podotkl Petr Bičej.

Hlídka předala zadrženého do rukou přivolaných státních policistů. „A to pro podezření ze spáchání trestného činu,“ dodal ředitel. 

Dotyčný toho večera skončil s téměř dvěma promile alkoholu na záchytce. Po vystřízlivění jej policisté obvinili z vydírání. „V minulosti netrestanému, dnes obviněnému muži, hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let,“ informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.  

Autor: