Senior zapomněl u auta kulovnici. Myslel jsem, že jsou to pruty, tvrdil lapka

  11:20
Legálně drženou kulovnici zapomněl před pár dny u auta v jedné z ostravských ulic sedmasedmdesátiletý senior. Příležitosti mezitím využil dvaatřicetiletý recidivista, který zbraň sebral a obratem prodal za tři tisíce. Když ho policie dopadla, tvrdil, že uvnitř textilního obalu očekával rybářské pruty.

Kulovnice, kterou senior zapomněl v Ostravě u auta a zmocnil se jí lapka. | foto: HZS MSK

Senior zbraň opřel o auto během vykládání věcí z auta a když práci dokončil, odešel domů. Když si po dvou hodinách vzpomněl, že ji neuložil do trezoru, venku na ulici už nebyla, a tak okamžitě zalarmoval policisty skrze linku 158.

Ještě večer se rozjelo pátrání. „I když samotné parkoviště nebylo pod dohledem kamer, policisté mimo jiné zajistili kamerové záznamy z tramvaje, na nichž zachytili pohyb muže, který měl u sebe odcizené textilní pouzdro,“ vylíčila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Kulovnice, kterou senior zapomněl v Ostravě u auta a zmocnil se jí lapka.

Policisté z hlídkové služby v muži okamžitě poznali dvaatřicetiletého recidivistu s bohatou trestní minulostí, kterého do druhého dne od oznámení zadrželi.

„Uvedl, že se procházel s kamarádem ulicemi v Ostravě-Porubě, když si na parkovišti všiml velké černo-zelené tašky opřené o auto. Údajně si myslel, že v ní jsou rybářské pruty, a tak ji s úmyslem prodeje vzal,“ přiblížila mužovu výpověď mluvčí.

Ani poté, co odhalil pravou povahu obsahu, však od záměru prodeje neupustil a nakonec se mu podařilo zbraň prodat za tři tisíce korun hned následující hned. Ještě v den „obchodu“ si však kriminalisté pro kupce přišli až domů.

Ženě se rozjelo nezabrzděné auto. Snažila se do něj naskočit, skončila v nemocnici

„Okamžitá reakce kupujícího třiatřicetiletého muže byla, že kulovnici měl v úmyslu vrátit, ale policie byla rychlejší. Dále uvedl, že u ní našel také náboje, které policistům rovněž odevzdal,“ doplnila Michalíková.

Za zatajení věci a nedovolené ozbrojování hrozí kupujícímu až dvouleté vězení. O rok staršímu muži pak až čtyři roky za nedovolené ozbrojování a legalizaci výnosů z trestné činnosti. Zapomnětlivého seniora čeká popotahování kvůli spáchání přestupku, protože zbraň nezabezpečil.

Autor: