O víkendu bude lepší se ostravské Rudné vyhnout, čekají ji další opravy

  14:28
Hned dva úseky Rudné ulice se budou o víkendu opravovat v Ostravě. V jednom případě jen kousek od místa, kde už je provoz kvůli opravě mostu dlouhodobě zúžený do jednoho pruhu v každém směru.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Radek Kalhous, MAFRA

„Ostravské komunikace chystají dvě nezbytné opravy povrchu vozovek. Vedle nájezdové rampy z ulice Rudná, výjezdu na Plzeňskou ulici ve směru na Mošnov, se uskuteční i velkoplošná oprava povrchu vozovky na výjezdové rampě z ulice Nad Porubkou na Rudnou,“ informovala o dvou chystaných opravách mediální zástupkyně společnosti Ostravské komunikace Eva Kijonková. „Opravy začnou na obou místech v pátek v 17 hodin.“

Jiná varianta zahájení nebyla

Páteční zahájení oprav ale může být problematické. Zvláště pak u nájezdu na Plzeňskou ulici. Ten je totiž poslední možností, jak se mohou řidiči vyhnout kolonám před zúžením na opravovaných vítkovických mostech na Rudné. Tyto kolony často sahají právě až ke zmiňovanému sjezdu.

Podle Evy Kijonkové ale jiné varianty pro zahájení oprav nevyhovují. „Opravy začnou v pátek v pět hodin odpoledne, kdy je podle našich zkušeností už řada lidí z města pryč. Pátek večer a sobota jsou z pohledu hustoty dopravy ve městě dny mimo týdenní špičky,“ vysvětlila mediální zástupkyně Ostravských komunikací.

„Částečné průjezdy se sníženou rychlostí a objízdné trasy by měly v těchto dnech dopravě stačit. Faktem je i to, že v neděli jsou zavřené obalovny pro výrobu asfaltových směsí, takže se nedá asfaltovat,“ podotkla Kijonková.

Nájezdovou rampu z Rudné na Plzeňskou ulici budou moci řidiči v době opravy využít alespoň částečně, v jednom pruhu, nájezd z ulice Nad Porubkou ale bude o víkendu uzavřen úplně a řidiči jej budou muset objíždět. Sjezd z Rudné zde bude možný ve zúženém pruhu.

Sjezd z Rudné ulice na Plzeňskou.

Sjezd z Rudné ulice na Plzeňskou.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.