Pár nestihl dojet do porodnice, matce s porodem pomohli policisté na dálnici

  12:50
Velmi neobvyklou službu měla dvojice policistů na Frýdecko-Místecku. Když hlídkovali a kontrolovali vozidla na D56, najednou u nich zastavil řidič a dramaticky oznámil, že jeho žena začala rodit a nestíhají dojet do porodnice.

Místo porodu v odstavném pruhu na D56 nedaleko Paskova na Frýdecko-Místecku.. (11. dubna 2024) | foto: Policie ČR

Nakonec radostná událost se stala ve středu dopoledne. „Vše začalo, když v odstaveném pruhu na D56 u sjezdu na Paskov za hlídkou tvořenou Jaroslavem Masnicou a Davidem Machancem, která prováděla silniční kontrolu, zastavilo vozidlo. Z něj vystoupil řidič, který policistům uvedl, že potřebuje pomoc,“ popsala policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Řidičova spolujezdkyně totiž začala rodit a do porodnice už nestíhali dojet. Najednou ženě praskla plodová voda a začal překotný porod.

Policisté - porodníci Jaroslav Masnica (vpravo) a David Machanec, kteří pomohli na dálnici na svět holčičce. (11. dubna 2024)

Policisté rodičku pomohli uložit na zadní sedadla automobilu, jeden z nich se spojil s operátorkou záchranné služby a podle jejích instrukcí pak druhý policista společně s otcem pomáhali s porodem. Brzy se narodila zdravá holčička.

„Policisté ženu i dítě zabalili do termofolie, aby zajistili jejich tepelný komfort. Následně přijeli zdravotníci, kteří si maminku s miminkem převzali do péče,“ uvedla Michalíková.

Policisté ještě pomohli se zajištěním odstaveného vozidla, oba rodiče tak mohli se zdravotníky do nemocnice. „Muži zákona na tento den rozhodně dlouho nezapomenou,“ zakončila mluvčí Michalíková.

Autor: