Opilý řidič měl přijít k výslechu, se šesti promile tam ani nedorazil

  12:16
Řidič nakupující piva na benzinové stanici v Kopřivnici zaujal místní dopravní policisty natolik, že se jej rozhodli zkontrolovat. Při dechové zkoušce mu naměřili téměř čtyři promile alkoholu. Když měl druhý den přijít k výslechu, nadýchal ještě o dvě promile víc.

ilustrační snímek | foto: Lukáš BíbaMAFRA

O případu, který se stal o prvním letošním jarním dnu ve večerních hodinách, informovali policisté až nyní. „Pozornosti policistů neuniklo chování řidiče vozidla, který přijel na benzinovou čerpací stanici v Kopřivnici. Zde si koupil několik piv, usedl za volant a odjel směr místní část Lubina,“ popsala policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

Hlídka se vydala za ním, aby jej zkontrolovala, muž ale na výzvu k zastavení nereagoval. „Pokračoval plynulou jízdou ještě asi jeden kilometr, kde zastavil u jednoho z domů. Při kontrole hlídce předložil potřebné doklady a poté byl vyzván k podrobení se měření na přítomnost alkoholu. První dechová zkouška vykázala hodnotu přes 2,70 promile, následující dvě zkoušky už bezmála 3,80 promile alkoholu v dechu,“ uvedla Kubzová.

Opilec seděl v dešti na lavičce, nadýchal 6 promile. Druhý den ležel na ulici

Policisté 43letému muži zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz. „Hlídce uvedl, že v odpoledních hodinách vypil asi čtyři piva a večer, kdy si myslel, že už není pod vlivem alkoholu, si zajel na benzinku koupit další láhve,“ přiblížila mluvčí.

Vzhledem k jeho podnapilosti si policisté řidiče předvolali na další den k podání vysvětlení. Muž se ale v domluvený čas na služebnu nedostavil a nezvedal ani telefon. Hlídka proto vyrazila do místa jeho bydliště, kde jej nalezla opět v opojeném stavu. „Tentokrát muž nadýchal přes šest promile alkoholu v dechu,“ upřesnila mluvčí.

Policisté jeho stav konzultovali se zdravotnickou záchrannou službou, ale protože dotyčný nejevil známky zdravotních potíží, nechali ho doma v péči jeho matky. Střízlivý se na obvodní oddělení Kopřivnice dostavil až o pár dní později.

30. července 2017

Autor: