Pomník rudoarmějců v Příboře vandal posprejoval ukrajinskými barvami

  16:16
Pěticípou hvězdu na pomníku vojákům Rudé armády, kteří se během druhé světové války podíleli na osvobození města Příbora na Novojičínsku, někdo o víkendu pomaloval barvami ukrajinské vlajky. Po pachateli pátrá policie.

Pomník rudoarmějců v Příboře někdo pomaloval barvami ukrajinské vlajky. | foto: Kateřina Šupová Jalušková

„Dosud neznámý pachatel úmyslně poškodil pomník v parku na ulici Nábřeží Rudoarmějců v Příboře. Žlutou a modrou barvou posprejoval v horní části pomníku umístěnou pěticípou hvězdu. Spáchal tak přečin poškození cizí věci a přečin výtržnictví,“ informoval policejní mluvčí René Černohorský.

K činu podle jeho slov došlo v době od pátečního odpoledne 3. března do pondělí 6. března. „Poškozené organizaci tak vznikla celková škoda na majetku ve výši nejméně pět tisíc korun,“ doplnil Černohorský.

Památník se nachází v místě, kde 5. května 1945 vojáci Rudé armády překročili při osvobozování Příbora řeku Lubinu. Německé jednotky totiž krátce předtím spálily oba mosty ve městě. Rudoarmějci přišli během bojů o Příbor o dvanáct mužů.

„Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění pachatele či k důvodům jeho protiprávního jednání a chování, lze kdykoli telefonicky sdělit, a to i anonymně, na příborské policejní číslo 974 735 751,“ uvedl Černohorský.

Autor: