Přestavba centra Kopřivnice se odkládá, nabídky firem jsou moc drahé

  16:56
Podle původních plánů se mělo začít letos v létě, nejdříve to ale bude až v příštím roce. Start dlouho připravované rozsáhlé opravy centra Kopřivnice na Novojičínsku se opozdí, protože radní města tento týden zrušili veřejnou zakázku na zhotovitele projektu.

Vizualizace nového centra Kopřivnice | foto: Kamil Mrva Architects, s.r.o.

„Důvodem byla skutečnost, že všechny předložené nabídky překračovaly projektovanou cenu přibližně o 37 procent, což by neúměrně zatížilo rozpočet města,“ vysvětlil starosta Miroslav Kopečný.

Odbor rozvoje města nyní musí upravit zadání zakázky. „Cílem by mělo být zmírnění zadávacích podmínek a snížení ceny některých položek v projektové dokumentaci tak, aby se do výběrového řízení mohlo přihlásit více stavebních firem a abychom dosáhli snížení očekávaných nabídkových cen,“ přiblížil Kopečný.

Fotogalerie

Výběrové řízení podle jeho slov komplikuje situace na trhu, kdy se v regionu provádí mnoho velkých investičních akcí a firmy mají dost zakázek.

Spolu s přestavbou náměstí se odkládají i přeložky inženýrských sítí. „Aby centrum nebylo rozkopané v době trhů a předvánočních akcí, dohodli jsme se, že práce budou odloženy až do doby, kdy budeme vědět, že revitalizace náměstí skutečně začne,“ vysvětlil starosta.

Kopečný dodal, že zatím není schopen sdělit přesný termín vypsání nové soutěže nebo toho, kdy se poprvé kopne do země. Město na stavbu počítá s náklady okolo 120 milionů korun.

Autor: