VIDEO: Další řidič zůstal ve Studénce mezi závorami, auto těsně minul vlak

  10:56
Při blikajících semaforech vjel na železniční přejezd ve Studénce na Novojičínsku řidič větší polské dodávky. Závory auto uvěznily v kolejišti, těsně za korbou vzápětí projel vlak. Policie po řidiči pátrá.

Vozidlo vjelo na přejezd v pondělí 6. června chvíli před třináctou hodinou odpoledne.

„Od ulice 2. května vjel řidič na železniční přejezd v době, kdy na zabezpečovacím zařízení blikala červená světla. Před kolejemi přibrzdil, pak na ně ale vjel,“ uvedl policejní mluvčí René Černohorský.

Před vozem i za ním se téměř bezprostředně sklopily závory.

„Na přejezdu jsou tři koleje. První dvě, blíže ulici 2. května, patří k železniční trati mezi Ostravou a Přerovem. Třetí kolej je manipulační, posunují se po ní vlakové soupravy a vagony,“ doplnil mluvčí.

Řidič zastavil co nejblíže manipulační koleji. Po necelé minutě za zadní částí jeho vozu projel osobní vlak společnosti RegioJet.

„Díky tomu, že auto stálo na méně používané koleji, bezprostředně srážka nehrozila. Jakmile vlak projel, závory se zvedly a řidič odjel směrem na Nádražní ulici,“ sdělil Černohorský.

Policisté pátrají po řidiči, z kamerových záznamů nevyčetli přesně ani registrační značku.

„Pravděpodobně šlo o polskou značku. Bylo to dodávkové nákladní vozidlo podobné typu značky Renault. Kabina vozu měla nástavbu, nákladní plocha byla krytá plachtou. Auto bylo červené,“ uvedl k popisu mluvčí.

Policie žádá lidi, aby jí sdělili jakékoliv informace, které by jim mohly nákladní auto nebo jeho řidiče identifikovat. „Od začátku ledna roku 2021 jsme řešili na Nádražní ulici ve Studénce dvanáct různých přestupků,“ uzavřel Černohorský.

V roce 2015 vjel na tento přejezd polský řidič kamionu s nákladem plechů a rovněž zůstal uvězněný mezi závorami. Do soupravy narazil vysokou rychlostí vlak Pendolino. Tři lidé zemřeli, dvě desítky dalších utrpěly zranění. Soud řidiče poslal na 8,5 roku do vězení.

Autor: