Při požáru chaty zemřel i přes snahu hasičů a záchranářů muž

  15:44
Při požáru chatky v Šenově mezi Ostravou a Havířovem zemřel muž. Plameny napáchaly materiální škody za 100 tisíc korun. Příčina požáru se vyšetřuje.

Na místo vyjíždělo několik jednotek dobrovolných i profesionálních hasičů kolem deváté hodiny ranní. Po příjezdu zjistili, že je chatka i přilehlá pergola, v plamenech.

Fotogalerie

„Po vniknutí do objektu uvnitř našli osobu v bezvědomí, kterou ihned vynesli ven a zahájili resuscitaci,“ uvedl mluvčí hasičů Jakub Kozák. Podle informací iDNES šlo o muže.

V té je následně doplnili zdravotníci ze záchranné služby, kterou nechal na místo povolat velitel zásahu, lékař však přibližně po 45 minutách společné snahy konstatoval smrt.

„Požár hasiči zlikvidovali několika vodními proudy, část konstrukce museli rozebrat, aby se dostali ke skrytým ohniskům. S jejich vyhledáváním jim v průběhu celého zásahu pomáhaly termokamery,“ řekl Jakub Kozák.

Vyšetřovatel odhadl předběžnou výši škody na 100 tisíc korun, příčina vzniku je v šetření specialistů z řad hasičů i Policie ČR.

Tragédie se stala na okraji Šenova v zahradní kolonii.

Tragédie se stala na okraji Šenova v zahradní kolonii.

Autoři: ,