iDNES.cz

Na Ostravsku hořela obydlená chata, z plamenů hasiči vynesli dva mrtvé

  13:00
Při tragickém požáru chaty v Dolní Lhotě na Ostravsku včera zemřeli dva lidé. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů, které v průběhu zásahu z ohně vynesly už jen ohořelá těla. Příčinu vzniku požáru stále vyšetřují.

Hasiči přijali oznámení o požáru obydlené chaty v úterý krátce před půl šestou večer. Na místo okamžitě vyjely profesionální jednotky z Ostravy-Zábřehu a Ostravy-Poruby, k nimž se přidali také dobrovolníci z Dolní Lhoty a Velké Polomy. Přibližně ve stejnou dobu k události vyrazili také policisté.

Po příjezdu na místo hasiči v boji s ohněm nasadili tři vodní proudy. „Pracovali v dýchací technice a s termokamerou. Použili rovněž přetlakovou ventilaci. Z budovy vynesli jednu propanbutanovou láhev, v průběhu zásahu našli v chatě dvě ohořelá lidská těla bez známek života,“ sdělil mluvčí hasičů Jakub Kozák.

„Později bylo zjištěno, že se jedná o muže (r. 1959) a ženu (r. 1978), kteří měli v chatě trvale bydlet,“ přiblížila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Na místo dorazil i soudní lékař

Kvůli plamenům se propadla jak střecha budovy, tak některé z obvodových zdí. „Jednu ze zbývajících hasiči museli vzhledem k její nestabilitě strhnout. Požár dostaly zasahující jednotky pod kontrolu tři minuty před devatenáctou hodinou, zlikvidovat se ho podařilo za další hodinu,“ popsal Jakub Kozák.

Celkovou škodu vyšetřovatel odhadl na přibližně 50 tisíc korun. Příčina vzniku požáru se zatím stále zjišťuje.

„Dnes dopoledne bylo provedeno ohledání místa zahoření. To proběhlo ve spolupráci s hasiči za účasti policejních specialistů z odboru kriminalistické techniky a expertíz z oboru chemie a elektro, včetně psovoda se služebním psem na vyhledávání akcelerantů,“ dodala Michalíková s tím, že na místě bude přítomen také soudní lékař.

Ostravští kriminalisté požár vyšetřují pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti.

Autor:
zpět na článek