V centru Ostravy vzplála elektrokoloběžka, z baterie opakovaně šlehaly plameny

  9:38
S opakovaným vznícením elektrokoloběžky se v úterý odpoledne potýkali hasiči v centru Ostravy. Nejprve hořela ve skladu, pak zase přímo na ulici. Nakonec se požáru věnovali hasiči ze tří profesionálních a jedné dobrovolné stanice.

Hasiči se o hořící elektrokoloběžce ve skladu na Českobratrské ulici v obvodu Moravská Ostrava dozvěděli před půl druhou odpoledne. „Na místo postupně vyjeli profesionální hasiči z ostravských stanic Přívoz a Fifejdy, následně i ze stanice Zábřeh. Rovněž tak učinili i dobrovolní hasiči z Ostravy - Radvanic,“ vyjmenoval krajský mluvčí hasičů Lukáš Popp.

Zasahujícím hasičům stačil k uhašení baterie ve skladovacím prostoru jeden proud vody a pár minut. Jenže kvůli hrozbě opětovného vznícení vynesli hasiči velkou elektrokoloběžku na ulici na chodník, kde bylo více prostoru.

Netrvalo dlouho a z baterie elektrokoloběžky vskutku znovu vyšlehly plameny. „Zlikvidovány byly opětovně za pár minut,“ podotkl mluvčí Popp.

Baterii poté hasiči uložili do kbelíku s vodou a převezli na bezpečné místo v areálu hasičské stanice v Ostravě - Zábřehu. Na místě ještě využili přetlakové ventilace k odvětrání skladovacích prostor.

Škoda způsobená ohněm činí 30 tisíc korun, hasiči svým zásahem uchránili hodnoty ve výši zhruba 200 tisíc korun.

Autor: