V Ostravě hořel bytový dům. Pětadvacet lidí muselo utéct, osm se nadýchalo kouře

  15:54,  aktualizováno  12. června 9:18
V sobotu dopoledne vyjížděli hasiči k požáru bytového domu v Ostravě na Hranečníku. Ve třípodlažním domě začala hořet válenda ve sklepní části. Hasiči museli vynést ven 25 lidí včetně šesti dětí a imobilního muže. V nemocnici skončilo osm lidí.

„Několik vyvedených lidí se nadýchalo kouře. Do nemocnice muselo být odvezeno osm zraněných. Předběžná škoda byla odhadnuta na 100 tisíc korun,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Mluvčí záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že všichni pacienti, kteří byli přepraveni do zdravotnických zařízení, byli při vědomí a mimo ohrožení života. „U většiny z nich se jednalo o lehčí intoxikaci zplodinami hoření, u jednoho pacienta pak o poranění hrudníku vzniklé při skoku z okna,“ upřesnil Humpl. Dodal, že pacienti byli převezeni do Městské nemocnice Ostrava a Nemocnice Agel Ostrava-Vítkovice, šlo o tři děti, dvě ženy a tři muže.

Operační středisko hasičů bylo o požáru ve Slezské Ostravě informováno čtvrt hodiny před devátou ranní. Vyjely dvě jednotky hasičů ze stanic Slezská Ostrava a Fifejdy, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů z Radvanic a Heřmanic.

„Hasiči dostali požár pod kontrolu za 19 minut, za dalších 15 minut ho zcela uhasili. Z domu zachránili 18 lidí, dalších sedm z něj ‚pouze‘ evakuovali. Zraněné, tedy nadýchané osoby, předávali zdravotnické záchranné službě. Dům odvětrali přirozeně a přetlakovým ventilátorem. Není vyloučeno, že hořet začalo kvůli nedbalosti v souvislosti s používáním otevřeného ohně,“ dodal Kůdela.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: