Pátrání po těle oběti lokální povodně na Osoblažsku je zatím marné

  11:02
Patnáct kilometrů říčky Osoblahy ve středu prohledávalo asi třicet policistů a hasičů. Pátrají po ženě, která se nejspíš utopila při sobotní lokální povodni v Petrovicích na Bruntálsku. „Ženu se zatím nepodařilo najít,“ konstatovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

ilustrační snímek | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Upozornila, že hledání je kvůli členitým břehům velmi náročné. „Kde to jde, tak se pátrá z břehů, ale často policisté i hasiči musejí do koryta říčky, která je stále rozvodněná,“ zmínila policistka.

Hladina sice od víkendu viditelně poklesla, přesto pátrači nyní počkají, až opadne ještě více. Pak znovu vyrazí do akce.

Prohledávání koryta a obou břehů zahájili v Jindřichově-Arnultovicích, tedy v místě, kde ženu lidé viděli naposledy, a pokračovali přes Dívčí hrad a Osoblahu až k hranici s Polskem, kam říčka Osoblaha pokračuje a po dalších asi třiceti kilometrech se vlévá do Odry.

„Polští kolegové jsou o situaci vyrozuměni, jejich případná pátrací akce je však plně v jejich kompetenci,“ upozornila Viačková.

Žena má být podle svědků partnerkou 60letého muže, jehož tělo policisté našli v Petrovickém potoku, přítoku Osoblahy, už v sobotu. Dvojice měla v Petrovicích mnoho let chatu.

Osmiletá dívka utonula po pádu z raftu, přestože měla helmu i vestu

Starostka Petrovic Radka Drgáčová řekla v neděli MF DNES, že podle jejích informací se pár chvíli předtím vrátil z nákupu a zřejmě se šel podívat na rozvodněný potok.

„Normálně je v Petrovickém potoku vody tak na metr šířky. Najednou se k nám ale přihrnula voda stékající z kopců. Jindy klidný tok se změnil v prudkou řeku, která unášela i kládu,“ popsala starostka víkendové lokální povodně.

Pokud se ženino úmrtí potvrdí, bude to už třetí oběť letošních povodní v Moravskoslezském kraji.

Kromě staršího muže na Osoblažsku nepřežila ani osmiletá dívenka, která se utopila na soutoku řek Morávka a Ostravice ve Frýdku-Místku, když vypadla z malého raftu při plavbě s otcem a starší sestrou.

Na Šumpersku ve středu skončilo pátrání po ženě z Oskavy,  pod kterou se v noci na pondělí 8. června utrhl břeh rozvodněného potoka. Policie po sedmnácti dnech objevila tělo seniorky. Našla jej šest kilometrů po proudu od místa neštěstí.