Motocyklista v Ostravě vyletěl ze silnice do kolejiště. Přišel o nohu

  18:30
Přežil, ale po nehodě bude mít doživotní následky. Čtyřicetiletý motocyklista nevybral v ostravském obvodu Poruba zatáčku, vyjel ze silnice a skončil v kolejišti. Po nárazu, zřejmě do do kolejí, přišel o nohu.

Motocykl Suzuki skončil mezi tramvajovými kolejemi. Motocyklista utrpěl těžká zranění s doživotními následky. (4. října 2021) | foto: Policie ČR

Nehoda se stala v pondělí okolo šestnácté hodiny. Po Martinovské ulici jel muž na motocyklu Suzuki a z dosud nezjištěných příčin vyjel ze silnice do kolejiště tramvají. 

Proč se tak stalo, je předmětem dalšího vyšetřování. Údajně mohl jet moc rychle, případně neovládl stroj a nevybral nepříliš prudkou zatáčku a jel rovně.

Místo nehody. Červenou barvou je vyznačena jízdní dráha motocyklu. (4. října 2021)

Místo nehody. Červenou barvou je vyznačena jízdní dráha motocyklu. (4. října 2021)

S motocyklem dopadl mezi koleje. V tu chvíli sice místem neprojížděla tramvaj, i tak jsou následky nehody vážné. „Pacient byl v okamžiku příjezdu záchranářů při vědomí, jevil však známky šokového stavu a jeho život byl v ohrožení,“ uvedl krajský mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Lékař muže uvedl do umělého spánku, provedl intubaci dýchacích cest a převedl ho na přístrojem řízenou ventilaci. S pomocí vakuové matrace a krčního límce zraněného přeložili do sanitky, která ho přepravila na urgentní příjem porubské fakultní nemocnice.

„Muž bohužel utrpěl ztrátové poranění dolní končetiny, zranění obou horních končetin a hlavy,“ podotkl mluvčí záchranné služby.

Policisté se okolnostmi nehody dále zabývají.

Autor: