Dodávku ukradli a zapálili na poli, zmizely z ní léky za tři miliony

  13:54
Krádeží a následným zapálením dodávky se zabývají kriminalisté z Ostravy-Poruby. Požár zřejmě souvisí se zmizením léků, které dodávka s litevskou poznávací značkou převážela. V ní byly oční kapky za tři miliony korun. Pachatel se tak pravděpodobně snažil krádež zamaskovat.

Ostravští kriminalisté řeší případ zapálené dodávky v Porubě, z níž někdo ukradl léky za tři miliony korun. | foto: Policie ČR

Případ, o němž policisté informovali až nyní, se stal minulé pondělí. „V tento den neznámí pachatelé ukradli vozidlo značky Mercedes Benz, litevské značky MLF 429, bílé barvy, které bylo zaparkováno před penzionem v Klimkovické ulici v Ostravě-Porubě,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Pachatel či pachatelé pak s ukradeným autem odjeli na polní cestu navazující na ulici Záhumení v Ostravě-Porubě, a to v místě podjezdu silnice Rudná. „Zde vozidlo v poli odstavili a úmyslně zapálili, čímž došlo k jeho totální devastaci. Samotný požár vozidla na tísňovou linku byl oznámen v čase v pět hodin ráno,“ sdělila Michalíková.

Požár měl zřejmě zakrýt krádež očních kapek v celkové prodejní ceně okolo tří milionů korun, které auto převáželo. Při ohledání zničeného vozidla se ale nenašly.

Kriminalisté nyní žádají veřejnost o pomoc a spolupráci při hledání pachatele či pachatelů. „Víme, že v inkriminovanou dobu měl jet poblíž místa zahoření s největší pravděpodobností cyklista, kterého bychom rádi vyslechli,“ zmínila Michalíková.

„Žádáme případné svědky, či řidiče vozidel, kteří místem v danou dobu projížděli, a jejich vozidlo případně disponuje palubní kamerou, aby se obrátili na tísňovou linku 158,“ dodala mluvčí.

Autor: