Plivl na auto a zbil řidiče, jenž ho napomenul. Hrubiána hledá policie

  15:38
Policisté pátrají po násilníkovi, který v Ostravě-Zábřehu nejprve plivl na auto a poté zbil i jeho řidiče. Vyšetřovatelé mají k dispozici několik fotografií, které nyní zveřejnili.

Policie pátrá po muži v černé bundě, který plivl na jiné auto a pak řidiče napadl a zranil ho. (25. března 2024) | foto: Policie ČR

Incident se stal v polovině února v Jugoslávské ulici v ostravské části Zábřeh. Policisté o něm ale informovali až nyní.

„Na základě zjištěných informací, kterým doposud disponujeme, zatím neustanovený pachatel přijet černým vozidlem značky BMW, přičemž neznáme registrační značku, a zaparkoval na ulici,“ popsala začátek dění policejní mluvčí Eva Michalíková.

Šofér BMW pak vystoupil a začal plivat na nedaleko stojící osobní vůz. Když ho jeho řidič slušně napomenul a vyzval, aby svého jednání zanechal, se zlou se potázal.

Reakce byla nečekaná. Řidič vozu BMW zaútočil na druhého šoféra opakovanými údery a kopy. „Způsobil mu zranění, které si vyžádalo hospitalizaci,“ řekla policejní mluvčí.

Protože policisté agresora doposud nevypátrali, zveřejnili fotografie z incidentu a hledají svědky, kteří muže na snímcích poznají. Video není veřejně k dispozici, protože konflikt údajně provázelo velké množství všemožných vulgarit.

„Jakoukoli informaci volejte na tísňovou linku 158, případně ji sdělte na nejbližší policejní služebně. Také se obracíme na samotného muže, aby se případně sám dostavil na policejní oddělení Ostrava-Vítkovice na adrese Mečnikovova 4,“ uvedla s poděkováním mluvčí Michalíková.

Autor: