Policie dopadla na Bruntálsku lupiče, který v Rakousku přepadl banku

  11:26
Na podivný a zejména nezákonný výlet v polovině března vyrazil 40letý muž z Bruntálska. Podle rakouské policie přepadl v Linci banku a ujel zpátky do České republiky. Díky zveřejnění popisu podezřelého, informace od veřejnosti a pátrání policie se muže podařilo zadržet a vydat do Rakouska.

V rakouském Linci se vše seběhlo ve středu 17. března odpoledne. „V tamní pobočce finanční instituce muž zbraní ohrožoval zaměstnance a dožadoval se vydání peněz,“ sdělila moravskoslezská policejní mluvčí Soňa Štětínská. Zda se mu podařilo požadovanou částku získat, policie už neuvedla.

Rakouská policie měla podezření na pachatele z České republiky, požádala proto kolegy o spolupráci, přičemž zveřejnili popis a fotografie podezřelého z kamerového záznamu. Vydán byl i evropský zatýkací rozkaz. 

Policii pak přivedla na stopu informace od veřejnosti. „Podezření, že by se mohlo jednat o hledaného muže, se po vyhodnocení komplexu zjištěných informací jevilo stále více důvodné,“ poznamenala policejní mluvčí.

V polovině dubna pak moravskoslezská zásahová jednotka vyrazila na Bruntálsko, kde hledaný pobýval. Při zadržení v bytě pak muž nekladl žádný odpor. 

Krnovští policisté nakonec podali státnímu zástupci návrh na vzetí muže do vydávací vazby, což soud schválil. „Čeští policisté už předali zadrženého muže rakouským kolegům,“ zakončila mluvčí Štětínská.

Autor: