iDNES.cz

Řidič ujížděl policii po zasněžených silnicích, nezastavila jej ani nehoda

  14:34
Policisté v Ostravě potkali řidiče, který před jejich autem začal zrychlovat. Když ho chtěli zkontrolovat, ujížděl ještě rychleji. Při následné honičce na zasněžených silnicích havaroval.

Podezřelé BMW potkala policejní hlídka krátce po půlnoci 29. prosince na Čujkovově ulici v Ostravě-Zábřehu. Když si jí dvaatřicetiletý řidič všiml, začal zrychlovat.

„Policisté se pokusili auto zastavit. Na jejich výzvy řidič nereagoval, šlápl ještě více na plyn a začal ujíždět,“ sdělila policejní mluvčí Eva Michalíková. Hlídka upozornila vysílačkou kolegy v terénu a začala BMW pronásledovat.

„Řidič jel rychlostí přes 130 kilometrů v hodině. Na kluzké a sněhem pokryté vozovce a v protisměru ohrožoval silniční provoz. Nezvládl řízení a narazil do patníku před rodinným domem,“ doplnila Michalíková.

Po nehodě řidič ujížděl dál. BMW naháněla policejní auta z obvodních oddělení Hrabůvka a Zábřeh, připojila se i hlídková služba Ostrava.

Policisté muže zastavili ve Staré Bělé. „Pronásledování bylo úspěšné díky dobré navigaci policistů, kteří jeli hned za ujíždějícím vozidlem. Po zadržení řidiče zjistili, že má do roku 2023 zakázané řízení motorových vozidel,“ doplnila Michalíková.

Orientační dechová zkouška na alkohol vyšla negativně, test na drogy však muž odmítl.

„Řidič je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ uzavřela Michalíková.

Autor:
zpět na článek