Muž v Třinci na kamaráda zaútočil sekerou. Myslel si, že mu ukradl mobil

  11:20
Hádka kvůli údajně ukradenému mobilu přerostla minulý týden v Třinci v brutální útok. Devětapadesátiletý muž tam napadl svého o tři roky mladšího známého sekerou a způsobil mu řadu těžkých zranění. Policisté muže obvinili, hrozí mu až 18 let vězení.

ilustrační snímek | foto: koláž iDNES.cz

Podle dosud známých informací oba muži popíjeli alkohol. Najednou si starší z nich všiml, že mu chybí mobilní telefon. A pojal podezření, že mu ho ukradl jeho známý.

Začali se spolu hádat a pak došlo i na fyzické násilí. „Starší muž mladšího napadl kovovým předmětem,“ sdělila policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Podle zjištění iDNES.cz byla takřka smrtícím nástrojem sekera, konkrétně její plochá kovová část. Napadený utrpěl řadu závažných zranění hlavy a rukou.

„Obviněný se k trestné činnosti doznává, důvodem jednání měla být domněnka, že mu poškozený odcizil mobilní telefon,“ potvrdila mluvčí Jiroušková. Jak se ukázalo, napadený muž žádný mobil ale nikomu neodcizil.

Soud už vyslyšel policejní žádost a schválil umístění násilníka do vazby. Za pokus o vraždu mu hrozí až osmnáct let vězení.

Muž napadl pošťáka a jeho přítelkyni sekerou. Dostal 24 let:

Autor: