Darujte počítače dětem, vyzvali radní Ostravy. Části školáků technika chybí

  16:24
Přesto, že 43 z celkem 56 ostravských základních škol využilo městský a některé i státní dotační program podporující digitální vzdělávání k nákupu počítačové techniky, části školáků stále chybí zařízení pro distanční výuku. Radní města proto vyzvali k darování nadbytečné výpočetní techniky dětem.

„Víme, že někteří žáci nemají dostatečné vybavení. Školám jsme sice v říjnu poslali na účet přes tři miliony, ale za to kupují hlavně licence k výukovým programům, digitální učebnice, SIM karty, modemy či kamery včetně příslušenství a hradí z toho i vzdělávání učitelů v aplikacích pro distanční vzdělávání,“ vysvětlila náměstkyně primátora pro školství Andrea Hoffmanová. 

Ta proto vyzvala firmy, instituce, úřady včetně magistrátu, obvodů, městských organizací a společností, ale i jednotlivce, aby vybavení, které nevyužívají, darovali žákům ostravských základních škol. „Poslouží pro jejich online výuku,“ dodala.

Děti potřebují notebooky s funkční kamerou a vestavěnými reproduktory, pomohou jim i počítačové myši, webkamery a sluchátka. 

Dárci mohou telefonovat na číslo 599 443 032 nebo napsat e-mail na adresu ppolednikova1@ostrava.cz.